Во недела почнуваат Фчерашни новости (Видео)

Во недела во 19 часот и 30 минути на Канал 5 почнува Сезона 5 на Фчерашни новости. Повторно ликовите на Фчерашни, на нивниот добро познат начин, ќе ги претстават случувањата во земјава.

Новина во „новостите“ е тоа што покрај постоечкиот концепт на вести од фчера, тие ќе понудат и нешто поразлично. Во сезона 5 публиката ќе може да влезе во редакцијата на Фчерашни каде „новинарите“ се подготвуваат за „вестите“.

Публиката ќе има можност од поблиску да ги запознае, Уредникот Номче, Менде Гибнатио, Јелисафета Крстиќ Поп Мајбах, Ацо (водителот), Мајстор Рубин, Маја и Џемаил.

И оваа 5та сезона, со Фчерашни новости остануваме чекор зад сите!

Посетено 212 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch City Hunter: The Secret Service Episode Full

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

Website https://animeflix.nl: Watch Toaru Kagaku no Railgun: Entenka no Satsuei Model mo Raku Ja Arimasen wa ne. animeflix Episode Full danganronpa animeflix

Dribbble: https://dribbble.com/gogoanimebe/about

Muckrack: https://muckrack.com/gogoanimelol