Што се случува во редакцијата на Фчерашни новости!? (Видео)

На барање на гледачите започна долгоочекуваната и многу посакувана, народнопопуларна емисија Фчерашни новости. Во оваа петта сезона, фчерашни најавија дека освен темите кои ги засегаат граѓаните, фокусот ќе биде насочен и на тоа што се случува во самата редакција на Фчерашни.


Номче уредникот преку аудиција се обидува да најде експерт кој ќе влезе во тимот на Фчерашни, а во исто време работи на остварување на својот сон за компонирање песни. Маја, десната рака на Номче, се обидува да дознае тоа што ги мачи сите вработени, кога плата.

Менде Гибнатиот влезе во конфронтација со Јелисалфета Крстиќ Поп Мајбах за тоа чиј постер да стои на ѕидот во канцеларијата. Рубин, како секој мајстор, има лек за се и сешто, па така и за алергија. Ацо водителот и Принцес Донатсу пробуваат да го разбудат Џемаил Кадри од својата работна обврска.

Целата епизода можете да ја погледнете овде:

Посетено 356 пати

Website https://animepahe.cc: Watch Living for the Day After Tomorrow (Dub) animepahe Episode 12 dubbed anime

TwistMoe: Beyblade the Movie: Decisive Battle! Takao VS Daichi (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime online

KissAnime: Super Heavy God Gravion anime episode 13 online free at https://kissanime.mx fire force kissanime

Watch Revolutionary Girl Utena: The Adolescence of Utena (Dub) Episode Full

Openstreetmap: https://www.openstreetmap.org/user/gogoanimebe

Xclams xwiki: http://xclams.xwiki.org/xwiki/bin/view/XWiki/gogoanimebe