Игор Џамбазов: Лажно време (Видео)

Си имаме море несолено

Си имаме поле неорано

Си имаме народ за броење

Си имаме жени доилки

Си имаме семе изртено

Сè си имаме

И време за распродажба

И деца за прокуда

И сонце што не заоѓа

Си имаме море несолено

Си имаме многу татковини

Сè си имаме

А утре

Можеби народ ќе немаме

Лажно време – Раде Силјан
Скопје 1990

Посетено 5.226 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Website https://wcostream.cc: Watch Chrono Crusade: Azmaria's Lessons wcostream Episode 11 anime websites

Watch Macross Frontier Episode 25

GoGoAnime: Platonic Chain: Web anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime hunter x hunter

AnimeTV: Hidamari Sketch x 365 anime episode 13 online free at https://animetv.cc anime tv saitama

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/animefreak-ws

Mapleprimes: https://www.mapleprimes.com/users/gogoanimelol