Кои актери стојат зад најинтригантните маски од холивудските филмови? (Галерија)

За да го добијат финалниот изглед кој знае навистина да биде импресивен, целиот процес е исполнет со многу време и труд, пот и солзи зад себе. Само погледнете го процесот на аплицирање на филмската шминка врз лицата на холивудските актери. Дури и за карактерите кои мислиме дека не е потребна некоја сериозна шминка, сепак и таа знае да одземе неколку часа пред да биде спремна за сетот. А, да не зборуваме за тоа колку труд и мака се вложени во правењето на фантастичните ликови кои изгледаат толку реално.

За да ви покажеме како тоа изгледа и колку работа е вложена во холивудската шминка, Борд Панда ги собра некои од најдобрите „пред и потоа“, како и чекор-по-чекор фотките.

Посетено 1.206 пати

AnimeDao: The Ones Within anime episode 12 online free at https://animedao.nl watch anime

Website https://wcostream.cc: Watch Mobile Suit Gundam Unicorn RE:0096 (Dub) wcostream Episode 22 wcostream dragon ball

AnimeHeaven: ENDRO! (Dub) anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball

Website https://animeflv.uk: Watch The Mysterious Cities of Gold (Dub) animeflv Episode 39 free anime online

Metooo: https://www.metooo.io/u/animefreakws

Forexfactory: https://www.forexfactory.com/animefreakws