Капа доле за жената која го ризикуваше својот живот за да ја спаси коалата од пожарот! (Видео)

Интернетот е преплавен од снимката со жената која без ни малку да размислува ја соблече маицата и се стрча да ја спаси коалата.

Нејзиното име е Тони, а таа тукушто ни одржа лекција за човечноста и колку сме важни за спас на природата…

Додека едни го загрозуваат животот на целиот животински свет, на целокупната природа, други делуваат…

Откако ја зема уплашената и расплакана коала, Тони и’ даде вода и прекривка, заедно со уште еден човек.

Потоа пожарникарите ја однесоа во болница за коали за понатамошен третман.

Еве погледнете и уверете се:

 

Посетено 621 пати

Website https://gogoanime.be: Watch Mobile Suit Gundam 00 Special Edition gogoanime Episode 3 anime online

KissAnime: Zheng He 1405: Mo Hai Xun Zong anime episode Full online free at https://kissanime.mx anime sites

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

ANIMEFLIX: The Man Next Door anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix plunderer

Piqs: https://piqs.de/user/gogoanimebe/

Scoop: https://www.scoop.it/u/gogoanimelol