Фреди Меркјури и неговата омилена пасија – мачките!

Доколку сте страсен љубител на животни, особено на мачки, овие фотографии ќе ви го стопат срцето. Од ангорки, персиски, улични, пуфкасти, дебели, слаби, весели, намршени… Фреди имал буквално прилика да се фотне со секаков вид на мачки, а само каква привилегија само мачињата имале, ни самите не се свесни.

Но, доста за нив, а и за Фреди не мора да се зборува, ниту за филмот „Bohemian Rhapsody“, ниту пак за култната група „Queen“….

А, дека е страствен љубител на мачки, речиси и врапчињата на гранки знаат, но после овие фотографии, ќе се запрашате: „Боже, зарем може некој толку многу да сака мачки?“

Може, може… И тоа како може… Особено како на фографијата #14

1.

2.

3.

4.

5.

6.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

 

Посетено 885 пати

Website https://twistmoe.net: Watch Hellsing Ultimate (Dub) twistmoe Episode 10 anime streaming

AniWatch: Eden (ONA) (Dub) anime episode 4 online free at https://aniwatch.pro free anime

KissAnime: Mobile Suit Gundam Unicorn anime episode 7 online free at https://kissanime.mx kimetsu no yaiba kissanime

AnimeFreak: Winter Cup Highlights Episode 1 – Winter Cup Highlights -Shadow and Light- anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime websites

Hdvietnam: http://www.hdvietnam.com/members/animefreakws.2039623/

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/animefreakws