Една жена се здебели и докажа дека може да изгледа одлично со која било килажа! (Галерија)

Кејти е елегантно пополнета и реши да им докаже на сите дека жената може да изгледа одлично без разлика на нејзината килажа.

После 10 години работа во ПР секторот, таа започнала свој блог наречен the12ish style каде што на девојките трикови и совети како да изгледаат совршено без разлика колкава е бројката на нивните килограми.

Блогот и Инстаграмот на Кејти за кратко време поткренаа околу илјадници следбеници како луѓе кои се поврзуваат со нејзината порака за прифаќање на своето тело. Конечно, таа е среќна, здрава жена за која покачените килограми не се крај на светот.

„Кога бев мажена, бев многу загрижена за моето тело. Бев опседната да бидам L, или пак да се држам блиску до тоа“, напиша таа во списанието Гламур.

„Потоа, пред околу три години, се разделив и се качив неколку килограми. Од првин, не забележав дека сум се здебелила. Вежбав, но тоа продолжи да се случува. Вкупно, се здебелив околу 27 килограми. Станав XL/1X, сè уште сум, и тогаш изненадувачка ствар се случи – јас навистина го засакав своето тело!

Денес Кејти води бренд за убава „Мегабејб“, покрај блогот. Таа често пати наоѓа време да ги рекреира стајлинзите на познатите. Разгледајте ја галеријата:

извор: BoredPanda

Посетено 4.519 пати

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

anime online JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

english anime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

4 anime 4Anime My Hero Academia (Dub)