Македонија можеби не е ветена, но секако е медена земја … (ВИДЕО)

Македонскиот филм „Медена земја“ успеа да добие две номинации за претстојните „Оскари“ – за најдобар документарен филм и за најдобар странски филм. Што е огромен успех уште пред да започне доделувањето, затоа што ова е прв пат во историјата на „Оскарите“, документарен филм е номиниран во две категории.

 

View this post on Instagram

 

And, the winner is “Honeyland” !!!

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Вчера се случи историски успех после 25 години, четвртина век, кога повторно еден македонски филм влезе во номинациите за Оскар, но овој пат тоа ни успеа во две категори.

Ноќта на 9-ти кон 10-ти февруари сите да сте нацртале пред ТВ-Екраните!

©majkatiitatkoti.com  Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

Посетено 2.299 пати

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch anime free AnimeHeaven Black Clover

AnimeHeaven Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

AnimeHeaven Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 4

watch animes My Hero Academia Season 4

stream anime online Attack on Titan Season 2 (Dub)