Интервју на Игор Џамбазов за “Репортер” (Видео)

Миле Бузалевски и јас сме си се нашле уште од дамна, дамна, само што еве сега имавме среќа да се запознаеме така лично. Има многу работи што Миле и Игор ги прават на ист начин, размислуваат за некои работи на потполни иста начин, консумирањето на малигани и внесувањето во крвта е исто така, но ете Миле Бузалевски мене ми помогна да сфатам дека една реченица што сум ја напишал пред 25 години  навистина била вистинска, а тоа дека алкохолот е за луѓе, а не е за говеда.

И додека ја снимавме третата сезона на Преспав, јас престанав да пијам алкохол, еве скоро две години. Сега на новогодишната ноќ ќе прославам две години како не пијам алкохол и на некој начин го изневерив другар ми Миле Бузалевски.

“Ги сакам жените, ама не можам да ги трпам повеќе од два часа, искрено со Игор Џамбазов.

Погледнете го видеото со ексклузивното интервју на Игор Џамбазов за “Репортер” кое го водеше Александра Георгиев.

Посетено 2.592 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Website https://animeflv.uk: Watch Kagerou Daze: In a Day's animeflv Episode Full animes online

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

TwistMoe: Shounen Ashibe: Go! Go! Goma-chan anime episode 32 online free at https://twistmoe.net dubbed anime

Charge!! Men's Private School Episode 34

Player: https://player.me/animefreakws/about

Hubpages: https://hubpages.com/@gogoanimelol