Хјустон, имаме проблем

Ладната војна, трката за освојување на вселената и слетувањето на месечината беа настани кои одбележаа една ера, но во исто време и плодна почва за теории на заговор. Ова е официјалниот трејлер за документарецот „Houston, We Have a Problem“ кој додава материјал за дискусијата од двете страни. Се зборува и за митот на тајната мултимилијардерска зделка зад купувањето на тајната вселенска програма на Југославија.

[youtube height=”600″ width=”800″]https://www.youtube.com/watch?v=Q_oQFplWs_g[/youtube]

Посетено 372 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!