Стоичков, Адел, Мојс и Ди Марија со „честитки“ за Јунајтед

van gal
Елиминацијата од Лигата на шампионите веќе по групната фаза секако е неочекуван развој на настаните за гигантот од Олд Трафорд.
Сепак, како и во останатите вакви слични ситуации, испаѓањето од европската елита на некогашниот шампион во исто време е и добар материјал за интернет троловите кои како едвај да чекаа да го видат Манчестер Јунајтед во Лига Европа.
Нешто што можеше и да се очекува по потрошените преку 250 милиони фунти минатото лето на засилувања кои на крајот не сменија ништо за Луи ван Гал, тренерот од кој многумина навивачи синоќа побараа оставка.
Помеѓу тие кои им „честитаа“ на „црвените ѓаволи“ синоќа се најде и легендата на Барселона и на бугарскиот фудбал, Христо Стоичков, како и монтажите од кои дел беа Анхел Ди Марија, Адел и Дејвид Мојс.
tvit tvit1 tvit2 tvit3 tvit4 tvit5 tvit6 tvit7 tvit8 tvit9
Посетено 232 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!