Мајките да пушат, а децата на загден воздух да им се гушат!

                                                        Не е во ред,…нели?

Чекам на каса, пред мене две госпожи муабетат за беспарица и како немало детето да оди на екскурзија пошто била 1000 ден, и стига на ред и зема цигари од 120ден! Госпожа, во една недела му ја пушиш на детето екскурзијата (претпоставувам овој период на планина, на чист воздух) а и воедно дупло го труеш со цигарите покрај загадениот воздух надвор! Сигурно не е лесно да си родител, ама некои “родители” треба да почне да се казнуваат и да одговараат за несовесно родителство!

#мајка #свакачаст

Фејсбук статус: Сања Ристиќ

Посетено 2.892 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

https://twistmoe.net english anime

GoGoAnime: Urusei Yatsura Movie 1: Only You anime episode Full online free at https://gogoanime.be anime stream

Website https://animefreak.ws: Watch Fruits Basket: The Final (Dub) animefreak Episode 13 anime freak tv

AnimeKisa: Show By Rock!! 2 anime episode 12 online free at https://animekisa.in watch anime free

Patreon: https://www.patreon.com/user/animeflixnl

Plimbi: https://www.plimbi.com/author/40947/kissanimemx