Млада си, ама Скопје има и друга страна, друг начин на живот

Девојко,
не знам како се викаш
пред малку се разминавме
кај Малага
со тебе беше еден тип
облечен во сјајно-бели панталони,
еспадрили и некаква безлична маичка
со дигната крагна
и цвикери качени на врв на глава
(личеше на овој на сликава (Мусолини) )
ако ти здосади од шопинзи
и глумење лудило по шемаџиските локали
јави ми се ,
не се бламирај со такви ликови
преубава си за него.. сеуште природна…
ќе те запознам со милион подобри
можда не знаеш, млада си
ама Скопје има и друга страна,
друг начин на живот 🙂
вреди да се проба, верувај

Посетено 1.725 пати

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime streaming Attack on Titan Final Season

DARLING in the FRANXX Episode 18

watch anime online SK8 the Infinity (Dub)

AnimeDao Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 4

Attack on Titan Season 2