Дали правилно го миеш пенисот?

На интимната хигиена не смее да се заборави

Ако не сте знаеле, пенисот треба да се мие секој ден, особено кога вежбаш, мастурбираш или пак едноставно ако си се испотил под појасот, вели урологот Дариј Падух од медицинскиот центар Корнел за BuzzFeed.

Тоа е затоа што вашето меѓуножје е темна и влажна површина идеална за размножување на бактерии и ширење на непријатна миризба, исто како и под пазувите.

giphy

И бидејќи твојот пенис е многу блиску до овие бактерии, секако дека сакаш да биде чист. Затоа, секој ден користи топла вода за миење на пенисот, препоните и тестисите.

Посетено 21.710 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!