ДАРКО КОСТОВСКИ

utrinsko kafe baner CRN tenok

dare_dj_majkatiitatkoti
Дарко Костовски – продукт менаџер – Порше Македонија

Денот ми започнува со насмевката на поголемиот син Калин кој по утринското гушкање го носам во градинка. Првото утринско кафе или креативното гориво го пијам на работа, а тоа е дупло еспресо без шеќер со крашовите чајни колачи.  Можам да кажам дека тоа е момент во денот кој не смее да се пропушти. Второто кафе за одржување во активност го пијам со колешката, кафе кое е неопходно за да се издржи денот проследен со бројните работни обврски. Посебен ритуал ми е нескафето со малку цимет за шмек коe за викенд го правам само за себе и сопругата. Toa викенд-кафе го пиеме наутро додека децата сеуште спијат и уживаме во тие моменти на вистинско задоволство. Пробајте, ќе видите зошто. Нека ви е наздравје.
Разбудете се со добро утринско кафе. 🙂

Посетено 3.719 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeBee: Innocent Venus anime episode 12 online free at https://animebee.to stream anime online

ANIMEFLIX: Yes! Precure 5 Movie: Kagami no Kuni no Miracle Daibouken! anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix danganronpa

Website https://gogoanime.be: Watch Haru wo Irodoru gogoanime Episode Full gogoanime boruto

Website https://kissanime.mx: Watch Koutetsu Tenshi Kurumi Zero kissanime Episode 3 kissanimefree

500px: https://500px.com/p/animeflixnl?view=photos

Ulule: https://www.ulule.com/gogoanimelol/#/