СЈАВЕ

Разбуди ме секогаш
кога не можеш да спиеш.
Ќе ти го подарам сонот.
Ќе го споделиме сонот
да сонуваме заедно.
Ќе ти ги подарам
најубавите работи што ги умеам.
Ќе ти ги отпеам најубавите мелодии.
Ќе ги одиграм за тебе највеселите претстави.
Ќе се поклонувам пред тебе и твојата љубов.
Ќе ти ги покажам
најнежните милувања.
Затоа…
Не оставај ме да спијам
кога ти си будна.
Не сакам да те сонувам
кога си ми толку блиску.

ДСД

Посетено 357 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Website https://animeflix.nl: Watch No-Rin (Dub) animeflix Episode 12 weathering with you animeflix

Website https://wcostream.cc: Watch School-Live! wcostream Episode 12 dubbed anime

Website https://animeflv.uk: Watch Cardcaptor Sakura animeflv Episode 70 online anime

AnimeTV: Raldessia Chronicles anime episode Full online free at https://animetv.cc online anime tv

Forum acronis: https://forum.acronis.com/user/359867

Blogger: https://www.blogger.com/profile/06446856437789664718