Утринско кафе со Вики Чадиковска

Јас сум ранобудник, како птиците. Утрото во работниот дел од неделата, ми почнува во 5. Си подготвувам кафе. Го пијам и паралелно подготвувам појадок за моето семејство, се подготвувам и за моите работните обврски. Раното будење ми помага да го намалам стресот од почетокот на секој нов ден. Додека уживам во вкусот на утринското кафе, си дозволувам мало разгалување на моите сетила со 15тина минути уживање во изгрејсонцето. Имам еден убав ритуал на набљудување на небото, кое во тие први утрински мигови изгледа магично. Ова практично ми дава енергија за дневното динамично темпо.

За време на викендите си дозволувам малку посмирено темпо. Терминот за утринското кафе ми почнува малку подоцна, а вкусот на кафето го споделувам заедно со мојот сопруг.

Кафето за мене е убав ритуал, да бидеш сам со своите мисли, да си го организираш денот, да ја делиш љубовта или да си ги видиш пријателите. Ви посакувам убав ден, додека уживате во магијата на кафето 🙂

Посетено 1.281 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch anime online for free at TwistMoe twist anime

AnimeDao: Inazuma Eleven: Saikyou Gundan Ogre Shuurai anime episode Full online free at https://animedao.nl anime websites

AnimeTV: Outbreak Company anime episode 12 online free at https://animetv.cc anime tv shows

Website https://animepahe.cc: Watch Yu-Gi-Oh! 3D: Bonds Beyond Time (Dub) animepahe Episode Full anime streaming

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/animefreakws

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/gmwhz