Лесно е да се каже: “Одиме за Вараждин во недела, да ја наполниме салата со Шпанија како да се игра во Скопје”

Одиме за Вараждин во недела, да ја наполниме салата со Шпанија како да се игра во Скопје 🙂

Posted by Atanas Kirovski on Wednesday, January 17, 2018

.
Лесно е да се каже: “Одиме за Вараждин во недела, да ја наполниме салата со Шпанија како да се игра во Скопје”

А уште полесно е од оние фрлени пари за “путујучи циркуз” на пратениците шо се ашкаат низ Македонијава да се одвоеше дел, па да се напунеа автобуси(тоа ќе беа оправдани патни трошкови) плус да им се подареа и влезници на Македонските навивачи за утакмицата па цела сала да грми МАКЕДОНИЈА и НАПРЕД НАШИ.

Ама лаком г’з Македонски, за нишо друго шо е од национален интерес не му се двои од сопствен џеб.

Ја ли да ве учам како да обелите образ бе, аљази низаедни.

Некои работи не се кажуваат, едноставно се праат…на пример ВАКА.

Десет пратеници и нивни патни трошоци

За 4 месеци, по 4000 евра за гориво и патарини?

Посетено 3.999 пати

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) Episode 2 at Crunchyroll crunchyroll free version

Watch Kyokou Suiri 2nd Season Episode Preview at website https://animefreak.ws. See more animefreak chatango