Ако пивото не е алкохол, зашто повраќаше вчера?

Пиеме кај другар…

Влегува мајка му:

-Цццц, пак пиеш, стоко низаедна..
-Мамо пивото е храна, не е алкохол.
-Морееее, епа зашто повраќаше вчера?
-Па и ти да испиеш 10 литра топло чоколадо, и ти ќе повраќаш!!!

 

Посетено 145 пати

GoGoAnime: Blue Exorcist: Kyoto Saga anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogoanime online

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

Website https://4anime.biz: Watch Redline (Dub) 4anime Episode Full gleipnir 4anime

Devpost: https://devpost.com/gogoanimelol

Gallery autodesk: https://gallery.autodesk.com/users/EN8JLD2A7TD7