„Ало, не си ваков, забега, што ти е“ си викам. Е што ми е де? Новиот Passat ми е.

https://www.facebook.com/abcrentacar

NEW PASSAT 2.0 TDI 150KS

До сега сум возел различни коли од различни класи. Не сум посебно страстен возач, ама кој знае, може така е и боље. Како и да е, мислам дека доволно сум видел у животот за да можам да препознам добра кола. Пред некој ден ми се укажа шанса да го возам новиот Passat.
Volkswagen, си викам. Многу што не го возеле го критикуваат, а тое што имале шанса да го возат не го мењаат за ништо. Шансата е шанса само ако ја искористиш. Иначе е само тема за празен муабет за „старите добри времиња“ што не си ги проживеал подобро. Па, ја мојава ја искористив.

На прва колата ме збуни. Нацртана со остри линии, некои форми интересни, хром, страшни светла, големи бандаши…
Спортска ли е колава, луксузна ли е, двете ли е? Што е работава, си викам…
У секој случај, изгледаше екстра, каде-каде поприметливо од „типично“ ауто на Volkswagen.
Ја гледам некое време, па отварам врата: Кожа, големки дисплеи, наредено, средено, стокмено… Влегов, него што!
Старт на копче и кога запеа инструмент таблата, целата дигитална, да не можеш очи да тргнеш од неа. Седиштето само се мести во позиција, светат тенки линии под алуминиумот у вратите…

pasat2
После приметив дека се запалил моторот. Нормално, прво пуштам музика. Свири-ѕвони, мора да е нешто добро. Читам Dynaudio на звучниците и све ми е јасно.
Драјв (аутоматик беше), гас и ми се подотворија очите. Брзо бе ова! Излегов на обиколница. И скоро одма се вратив у град.
Реков веќе, брза е колава. Многу брза. И многу лесно се вози. Кога на 180 да мислиш дека возиш 80, а кога ќе дадеш гас пак мислиш дека од 80 убрзаваш, така е.

„Ало, не си ваков, забега, што ти е“ си викам. Е што ми е де? Новиот Passat ми е.

Уживањето ни го овозможиabc_rent_a_car_300x250

(Посетено 1.791 пати, 1 денес)
Мајка Ти и Татко Ти
Автор
Мајка Ти и Татко Ти
 1. alek Одговор

  И што сакаш да кажеш? Ова е рецензија за некоја кола? Брза била, одела 180 и гласно било озвучувањето, и ти според пишаното заклучи дека колата е добра? Хахаха, ај држете се до глупостите што ги објавувате

  • Кројачот од Панама

   Да беше рецензија или Test Drive ќе имаше муабет за кубикажи, обртаји и остали такви ствари, а ова си е класично “дај ми едно кругче” па фините луѓе од Rent A Car ти ти даваат да ја провозиш и си кажуеш дал те бендисуе или не, т.е каков утисак ти остаила колата. Не глеам ја ништо лошо у тоа. ;)

 2. Мајка Ти и Татко Ти

  Не бе само сакавме да кажеме дека добро се провозевме и уживавме. Кој може може, кој не ќе си плаче по коментари :)
  P.S. А дека е добра, не е. Одлична е.

 3. cappadonn Одговор

  Da ti se cudi covek na umot “zariban”.si smislil nekakva glupava prikazna i mislis deka si intereseen.demek kao si vozel pasat.hahaha .abre jadna dusho….izgleda losho si sonuval..i? Koga se razbudi ziva voda bese a? Hahahaha….btw prvpat slusam deka vo rent a car davaat test voznja..ne ti pie voda prikaznava.smisli nesto pouverlivo..sorry :D

 4. cappadonn Одговор

  Pa i si ja slikal na parking pppphahahaha..toa e..detska radost xD

Оставете одговор

*