Џабе забраната на автомобили во Милано

3191
Нивото на смог се покачи во Милано и покрај неодамнешната забрана за автомобили и останатите мерки за моторните возила.

Според мерењата во две различни области од градот, нивоата на ПМ10 честички пораснале од 57 на 67 микрограми (океј, нас ни е смешно), и од 63 на 66 микрограми на кубен метар.

Истата ситуација била и во Рим, каде што пар-непар забраната не вродила со плод и нивото на ПМ10 останало исто.
Премиерот Матео Ренци во прес-конференција изјавил дека ќе преземе уште повеќе мерки за борба против смогот и дека неговата влада планира да ги зголеми станиците за полнење на електрични автомобили од 2 илјади на 20 илјади во наредниве две години.
Компанијата Codacons ја нарекла забраната на автомобили „вистински неуспех“, и наместо тоа апелирала за време на шпицот, јавниот превоз да биде бесплатен во сите поголеми градови во Италија.
Посетено 822 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch Angels of Death (Dub) Episode 12

Sci-fi Harry Episode 20

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

4Anime: Ensemble Stars! anime episode 24 online free at https://4anime.biz 4anime hunter x hunter

Beatstars: https://www.beatstars.com/animeflixnl/feed

Animeflixnl website2: http://animeflixnl.website2.me/