Диор: Нов Лак За Нокти Со Ефект На Гел

Новата колекција на Dior, лакови за нокти  Vernis Couture Effet Gel Collection е составена од 21 нијанса, а на вашите нокти ќе стори гел ефект.

Речиси 50 години по лансирањето на својот прв лак за нокти, француската модна куќа Диор реши да ја смени неговата формула и да креира нова колекција лакови Vernis Couture Effet Gel кои даваат ефект на гел како оној што можете да го добиете во козметичкиот салон. Новите бои имаат сјаен “стаклен” одсјај, но и голема издржливост, која ја обезбедува формулата збогатена со органски силикон. Поради тој состав , лакот подобро се лепи на површината на ноктот и токму поради тоа вашиот маникир ќе изгледа беспрекорен, а љубителите на органска козметика ќе бидат задоволни бидејќи 80% од составот е природен.

diorlakovi2

Сменета е дури и четкичката која сега е повитлива, подолга и позаоблена. Ја зафаќа само потребна количина на лакот и прецизно ги следи контурите на вашиот нокт. Новата колекција се состои од 21 нијанса, а меѓу нив ќе се најдат класичните но и некои нови бои.

diorlakovi3

 

diorlakovi4

diorlakovi5

vignette

vignette-3

 

Посетено 587 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

watch anime dub. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Redo of Healer

gogoanime in One Piece

GoGoAnime Your Name.

GoGoAnime Attack on Titan (Dub) Episode 25

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 23

tải go88