Диор: Нов Лак За Нокти Со Ефект На Гел

Новата колекција на Dior, лакови за нокти  Vernis Couture Effet Gel Collection е составена од 21 нијанса, а на вашите нокти ќе стори гел ефект.

Речиси 50 години по лансирањето на својот прв лак за нокти, француската модна куќа Диор реши да ја смени неговата формула и да креира нова колекција лакови Vernis Couture Effet Gel кои даваат ефект на гел како оној што можете да го добиете во козметичкиот салон. Новите бои имаат сјаен “стаклен” одсјај, но и голема издржливост, која ја обезбедува формулата збогатена со органски силикон. Поради тој состав , лакот подобро се лепи на површината на ноктот и токму поради тоа вашиот маникир ќе изгледа беспрекорен, а љубителите на органска козметика ќе бидат задоволни бидејќи 80% од составот е природен.

diorlakovi2

Сменета е дури и четкичката која сега е повитлива, подолга и позаоблена. Ја зафаќа само потребна количина на лакот и прецизно ги следи контурите на вашиот нокт. Новата колекција се состои од 21 нијанса, а меѓу нив ќе се најдат класичните но и некои нови бои.

diorlakovi3

 

diorlakovi4

diorlakovi5

vignette

vignette-3

 

Посетено 561 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

https://animetv.cc wco anime tv

Watch R-15: R15 Shounen Hyouryuuki Episode Full

ANIMEFLIX: Sin: Nanatsu no Taizai Zange-roku anime episode 12 online free at https://animeflix.nl one piece animeflix

Website https://animepahe.cc: Watch Lupin III Episode 0: The First Contact animepahe Episode Full anime pahe

Hikingproject: https://www.hikingproject.com/user/201201328/gogo-animebe

Patreon: https://www.patreon.com/user/animeflixnl