Се и Сешто

Другарка ми, ми ја откри Америка

дај кажи некој рецепт за инстант заспиванка И викам на другарка ми „Во последно време слабо спијам, тешко заспивам, немир некој ме мачи, се вртам со саати, дај кажи некој рецепт за инстант заспиванка.“ Ми вика, „Исели се од Македонија и мирно ќе си спиеш.“ И ми ј...

Утрински фитнес

Утрински фитнес. Многу ми дојде право да ви кажам. Прво 15 минути кардио на точак, па серија стомачни, па серија вежби за врат, па серија вежби за нозе, па за бицепси, па за трицепси… Не можев веќе да издржам. Се откажав. Кој може да изгледа толку долго виде...

Ех времиња – Отец Пимен

Можеш да молчиш и никој нит да те знае, нит фамилија да ти спомнува.

Зад сцената на „Брачна игра“ (Видео)

Тие што досега имаа можност да ја погледнат претставата „Брачна игра” беа сведоци на еден брилијантен проект од секој аспект: докажани актерски имиња на сцена (Весна Петрушевска и Игор Џамбазов), режисерско деби на Тони Михајловски, сценографија која го прави „филмот”...

Hallerbos: Сина шума, Белгија

Hallerbos, исто така позната како Сина Шума, е шума во Белгија која секоја пролет е покриена со милиони диви зумбули (ѕвончиња). Оваа фантастична трансформација на шумата во син пејзаж како од бајка може да се види секоја година во април и мај. Преку цветниот килим на ш...

„Брачна игра“: Корисен брак создава индивидуалци

Во „Македонскиот народен театар“ во петок, на 6-ти мај се одржа прес-конференција на која беше најавена премиерата за претставата „Брачна игра“, која ќе се случи в недела, 8-ми мај со почеток од 21 часот. На медиумите им се обратија директорот на МНТ, Дејан Пројковски, ка...

Римел ја прогласи Кара Делевингне за нов бренд амбасадор

RIMMEL ЈА ПРОГЛАСИ CARA DELEVINGNE ЗА НОВ БРЕНД АМБАСАДОР Rimmel London прогласи возбудлив нов додаток во своето портфолио на бренд амабасадори. Мулти-талентираниот Британски модел и актерка КАРА ДЕЛАВИН се приклучува на Rimmel фамилијата. 23 годишната Лондончанка ќе блесне...

Ново место во Белград, каде што се слушаат плочи од грамофон

Клуб книжарница Магистрала Во срцето на Нов Белград, во Домот на култура “Студентски град” оваа недела се отвори првата новобелградска книжарница, продавница за плочи и стрипови   каде што навистина може да уживаат сите љубители на гореспоменатото Магист...