Под итно на ПЕРЕЊЕ УШИ – Татјана Алексиќ

Не постои поголема религија од слушањето на човекот и човечштвото, треба само да се има истенчен слух и вид.

Големиот Леонардо запишал:
,,Постојат три групи на луѓе: оние кои гледаат, оние кои гледаат ако им покажеш со прст и оние кои ни при очи не можат да видат,, Секако, Леонардо не мислел на слепите, туку ни оставил порака да се запрашаме дали умееме да слушаме меѓу редови!“

Не, ние не слушаме ни кога ќе ни се апелира, нареди, забрани за лично и општо добро. Под итно на ПЕРЕЊЕ УШИ, мозоците одамна ни се испрани !

Татјана Алексиќ

Посетено 1.273 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch Kujibiki Unbalance (Dub) Episode 3

Mobile Suit Gundam Unicorn RE:0096 Episode 22

AniWatch: Strawberry Marshmallow (Dub) anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro anime online

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Tourism gov: https://www.tourism.gov.za/Lists/Site%20Feedback/DispForm.aspx?ID=143955

Wikidot: http://www.wikidot.com/user:info/kissanimemx