Зошто водата има рок на траење?

Флашираната вода се продава со рок на траење на амбалажата, но тоа не значи дека таа не е добра за пиење по истекот на означениот датум на шишето

Прочитај повеќе

AniWatch: Inazuma Eleven (Dub) anime episode 26 online free at https://aniwatch.pro watch animes

https://animefreak.ws boku no hero academia animefreak

Website https://animepahe.cc: Watch A3! Season Spring & Summer (Dub) animepahe Episode 12 anime to watch

https://gogoanime.be gogoanime 19

Peatix: https://peatix.com/user/8590156/view

Intensedebate: https://www.intensedebate.com/profiles/animeflixnl