Франција им забрани на супермаркетите да фрлаат храна

[fblike] Секоја година, ширум светот се фрлаат 1,3 милијарди тони храна, кога истите слободно можат да им се донираат на

Прочитај повеќе

Франција ќе инсталира соларни панели на патиштата

Како продолжение на минатогодишниот историски договор за климатски промени, каде што 195 нации ветија дека ќе ги намалат гасовите кои

Прочитај повеќе

Зимска Колиба Од Соништата “Ormello” – Кушевел, Франција

Зимската убавица во еден од најлуксузните европски скијачки центри – колибата “Ormello” во францускиот Courchevel За да ја поминеш зимата

Прочитај повеќе

Animepahe: Black Butler: Book of the Atlantic anime episode Full online free at https://animepahe.cc free anime online

KissAnime: Kouryuu Densetsu Villgust anime episode 2 online free at https://kissanime.mx kissanime monster

AnimeTV: Fate/Kaleid Liner Prisma Illya (Dub) anime episode 10 online free at https://animetv.cc animetv dragon ball super

https://animekisa.in dubbed anime

Skitterphoto: https://skitterphoto.com/photographers/17131/kissanime

Gitlab: https://gitlab.com/gogoanimelol