„Фитнес-селфи“ укажува на психолошки проблем

Новото истражување открива дека оној што постојано се фали со својот фитнес изглед и „лови“ лајкови и коментари, пати од многу голема доза на нарцисизам, односно психолошки проблем кога луѓето стекнуваат задоволство од самовосхит.

Прочитај повеќе

Аларм за селфи

Во време кога селфи фотографиите се веќе секојдневен дел од комуникацијата, беше прашање на време кога ќе следат првите изуми поврзани со оваа практика.

Прочитај повеќе

Overlord: The Dark Hero Episode Full

WCOStream: Maesetsu! Opening Act anime episode 12 online free at https://wcostream.cc wcostream dragon ball super

Endless Orbit SSX Episode 22

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

Forum cs-cart: https://forum.cs-cart.com/user/152703-gogoanimebe/

Knowyourmeme: https://knowyourmeme.com/users/animeflixnl