Почина Фидел Кастро

 Почина во деведесетата година од животот Кубанскиот револуционер кој го одбележа 20. век, а на многумина им беше трн во око…

Прочитај повеќе

KissAnime black clover kissanime: Watch Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3 (https://kissanimeonline.com/m/OgP1/ep-3)

AniWatch anime sites: Watch Assassination Classroom (Dub) Episode 14 (https://aniwatch.pro/m/eyzz/ep-14)