20 Типови на луѓе кои ви пречат на социјалните мрежи

Социјалните мрежи претставуваат одличен начин да останеме во контакт со луѓето со кои сме изгубиле секаква комуникација во последните години

Прочитај повеќе

Историјата на рокот

Уникатно патешествие низ историјата на еден од најпопуларните жанрови на музика, претставено преку њузфидот на Фејсбук. History of Rock from Ithaca

Прочитај повеќе

Технолошките гиганти застанаа во одбрана на Епл

Гугл, Фејсбук, Мајкрософт и Амазон планираат да го поддржат Епл во судскиот спор со ФБИ. Компаниите планираат здружено да застанат

Прочитај повеќе

Како Фејсбук Краде Милијарди Видео Прегледи

[fblike] Фејсбук објави дека има 8 милијарди видео прегледи на ден, бројка што е направена од лаги, мамење и кражба.

Прочитај повеќе

113-годишна жена мора да лажe за да се приклучи на Фејсбук

Ана сакаше да се приклучи на Фејсбук откако представник на продажба на смартфон  ја научи како да користи  интернет. 113-годишната жена

Прочитај повеќе

AnimeKisa: Fanren Xiu Xian Chuan Zhi Fanren Feng Qi Tian Nan anime episode 17 online free at https://animekisa.in watch anime online

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Website https://animedao.nl: Watch Love, Chunibyo & Other Delusions!: Heart Throb - The Rikka Wars (Dub) animedao Episode Full animedao softonic

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Forexfactory: https://www.forexfactory.com/animeflixnl

Sxd quangnam: http://www.sxd.quangnam.gov.vn/Default.aspx?tabid=158&TLID=6526