Мурал од Банкси се појави во Бристол

Нов мурал на најпознатиот уличен уметник Банкси се појави во Бристол Насликаниот ѕид на основното училиште Bridge Farm во Бристол Банкси

Прочитај повеќе

Ја Сфаќаме ли Новата Порака На Банкси?

[fblike]Уметнички активизам во Газа Банкси со својата уметност одлучи да ја обои Газа со цел да привлече внимание на регионот

Прочитај повеќе

И други имале скулптури и статуи, немаме само ние!

Смело оригинално, нестандардно различно, изненадувачко креативно… Разгледајте ги скулптурите и сами ќе се убедите дека и современата скулптура може да

Прочитај повеќе

28 парчиња на улична уметност симпатично вклопени во својата околина

Лицето На Градот, Торонто, Канада Легендата на гигантите, Бјалисток, Полска  Светот Отиде Во Канализација, Шпанија Келвин и Хобс(Calvin & Hobbes),

Прочитај повеќе

Website https://aniwatch.pro: Watch Dragon Ball Z: Broly – Second Coming aniwatch Episode Full dubbed anime

KissAnime: Inari, Konkon, Koi Iroha.: Inari, Konkon, Semishigure. anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime sword art online

Website https://animebee.to: Watch Urvan animebee Episode Full anime stream

AnimeFLV: Violet Evergarden (Dub) anime episode 13 online free at https://animeflv.uk watch anime free

Tapas: https://tapas.io/animefreakws

Evensi: https://www.evensi.com/profile/gogoanimebe/3586508/savethedate/