Зад сцената на „Брачна игра“ (Видео)

Тие што досега имаа можност да ја погледнат претставата „Брачна игра” беа сведоци на еден брилијантен проект од секој аспект:

Прочитај повеќе

„Брачна игра“: Корисен брак создава индивидуалци

Во „Македонскиот народен театар“ во петок, на 6-ти мај се одржа прес-конференција на која беше најавена премиерата за претставата „Брачна игра“,

Прочитај повеќе

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (https://crunchyrollfree.com/m/DKb) Episode 39 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free

Dragon Ball Z Episode 291 at website https://animeplanet.cc anime planet sword art online