Дали вежбањето предизвикува стрес на срцето?

По напорен тренинг често мускулите во рацете и нозете не болат и се воспалени од замор, но што се случува со срцето кое исти така е мускул?

Прочитај повеќе

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

Super Dragon Ball Heroes Universe Mission Episode 19

Heaven's Lost Property Episode 13

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Forums iis: https://forums.iis.net/members/animeflixnl.aspx

Ask: https://ask.fm/gogoanimelol