Најскапите велосипеди на свет

Во потрага сте по нов велосипед, но парите воопшто не ви се проблем? Одлично, на право место сте.  Погледнете ги

Прочитај повеќе

Подобро лежење отколку предолгото седење

Студиите покажале дека луѓето кои во просек гледале најмногу ТВ во текот од 8,5 години имале 61% поголем ризик од прерана смрт.

Прочитај повеќе

На денешен ден: Панчев, Sвезда…Шампиони

Црввена Sвезда на денешен ден во 1991 стана европски фудбалски шампион… Нашиот Дарко Панчев го постигна решавачкиот гол за победата од 5 :

Прочитај повеќе

Иницијатива наречена „вежбањето е лек“

Создадена нова иницијатива помеѓу медицинските и фитнес професионалците со цел да се зголемат можностите на пациентите да вежбаат под искусен надзор надополнет со извештаи што ќе бидат праќани на увид на лекар

Прочитај повеќе

Website https://animekisa.in: Watch Hakuoki ~Demon of the Fleeting Blossom~ Warrior Spirit of the Blue Sky (Dub) animekisa Episode Full free anime

4Anime Watch anime online, English anime online HD

TwistMoe: Silent Möbius anime episode 26 online free at https://twistmoe.net free anime online

Website https://animebee.to: Watch Voltage Fighter Gowcaizer animebee Episode Full free anime

Blogger: https://www.blogger.com/profile/00230500517765771050

Pozible: https://www.pozible.com/profile/gogoanimelol