Синдромот на Минхаузен

Дефиниција на синдромот на Минхаузен Синдромот на Минхаузен е ментално нарушување, односно психијатриски синдром на лажно болни.  Именуван е по

Прочитај повеќе

Синдром на странски акцент

 ЖИВОТЕН СТИЛ  [fblike] Прочитајте за синдромот поврзан со говорот Синдромот на странски акцент е ретка состојба која го менува говорот

Прочитај повеќе

Скршеното срце навистина боли (ВИДЕО)

„Скршеното“ срце не влијае само врз расположението туку остава траги врз здравјето, а ние ќе наброиме неколку научно потврдени последици

Прочитај повеќе

Aria the Animation (https://animebee.to/m/77ar) Episode 13

AnimeFLV: Ganbarist! Shun anime episode 30 online free at https://animeflv.uk anime

GoGoAnime: Fushigi na Somera-chan anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogoanime kissanime tv

AnimeHeaven: Fate/Kaleid Liner Prisma Illya 2Wei! Shorts (Dub) anime episode 5 online free at https://animeheaven.pro animeheaven boruto

Question2answer: https://www.question2answer.org/qa/user/animeflixnl

Cplusplus: https://www.cplusplus.com/user/Kissanimemx/