Наскоро – нов македонски роман – Исповеди на еден Психотичен Ум

По долги ноќи трагајќи по инспирација, неколку серијали од раскази и еден заеднички, необјавен крај кој дава НСЗ на три

Прочитај повеќе

Исповеди на еден Психотичен Ум – десетти дел

„Ти текнува ли колку бевме невини кога бевме деца?“ – носталгично праша Симон. „Па не знам дали бевме баш невини

Прочитај повеќе

Исповеди на еден Психотичен Ум – деветти дел

„Од што најмногу се плашиш на светов?“ – праша Антонија. „Од моето нетрпение, избувливост и бегање од вистината“ – како

Прочитај повеќе

Исповеди на еден Психотичен Ум – осми дел

Нели е клише што секогаш врне кога човек пати? Клише се пуно работи, само не начинот на кој размислувам јас.

Прочитај повеќе

Исповеди на еден Психотичен Ум – седми дел

Немаше ни кафе каде да нарача. Седеше како акмак на железничката станица и не знаеше што да прави со себе.

Прочитај повеќе

Исповеди на еден Психотичен Ум – шести дел

Се сеќавам кога беше ептен млада, крцкалче дури. Ништо не знаеше за светот и за грдите навики на луѓето, а

Прочитај повеќе

Исповедите на еден Психотичен Ум – петти дел

„Се будам цел испотен од сонот и пак заспивам. Кошмарот продолжува. Во темна соба сум, околу мене само гласови и

Прочитај повеќе

Исповедите на еден Психотичен Ум – четврти дел

„Ќе зборуваме малку за инцидентот?“ – праша Антонија. „Ни под разно. Не сум спремен. Може цигара да запалам?“ – нервозно

Прочитај повеќе

Исповедите на еден Психотичен Ум – трет дел

„Те немаше две-три недели.“ – рече Антонија. „Знам. Не можев да дојдам. Имав работа. Бев многу зафатен.“ – одговори Симон

Прочитај повеќе

Fate/Grand Order: Moonlight/Lostroom Episode Full

Website https://animetv.cc: Watch Rilu Rilu Fairilu: Yousei no Door animetv Episode 40 anime tv shows website

Website https://animekisa.in: Watch Bakuon!! animekisa Episode 12 watch anime

AniWatch: Out Of My Head anime episode Full online free at https://aniwatch.pro aniwatch.me

Addwish: https://addwish.com/animefreakws

Magcloud: https://www.magcloud.com/user/animeflixnl