Д-р Неле Карајлиќ, – гостин на „Арс Ламина“ на Саемот на книгата 2017

Специјален гостин на Скопскиот саем на книгата е екс-ју легендата д-р Неле Карајлиќ. Тој ќе гостува во среда, на 5

Прочитај повеќе

Научниците откриваат: Десет причини зошто читањето на книги е добро за вашето здравје

Читањето е корисно! Ова не е реклама за нова библиотека, ниту пак е уште еден доказ за тоа дека книгата

Прочитај повеќе

Од 12-ти до 18-ти април Саем на книгата во Скопје: Повеќе од 70 издавачи на едно место за најзначајната културна манифестација

Книгите се најтивки и најконстантни пријатели, a притоа се најдостапни и најмудри советници, но и најтрпеливи учители. Токму од 12-ти

Прочитај повеќе

Ете, бидна и тоа…

Промоција на 12 април во 18 часот на Саемот на книгата, на штандот на Издавачкиот центар ТРИ “Омразата без покритие

Прочитај повеќе

Саем на Книгата: НајЉубовна порака

Почна првиот саемски ден на Саемот на Книгата, следете го facebook профилот на Skopje Fair, почнувaат со дневните натпревари за

Прочитај повеќе

Саем на книгата: Хит – роман на Мирјана Бобиќ Мојсиловиќ

Еден од хит – романите на култната белградска писателка и сликарка, Мирјана Бобиќ Мојсиловиќ, во превод на Сашо Христовски, во

Прочитај повеќе

Website https://aniwatch.pro: Watch Doraemon the Movie 2018: Nobita's Treasure Island aniwatch Episode Full watch anime free

Watch Himitsu no Akko-chan: Umi da! Obake da!! Natsu Matsuri Episode Full

WCOStream: Pokemon Best Wishes! anime episode Full online free at https://wcostream.cc free anime

Active Raid Episode 12

Bigpictureclasses: https://www.bigpictureclasses.com/users/kissanimemx

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/animefreakws/