„Thunderstruck“ на AC/DC помага во правење лекови против рак

Песната „Thunderstruck“ од познатата рок група наводно го подобрува дејството на лековите наменети за борба против ракот, вели едно ново

Прочитај повеќе

Историјата на рокот

Уникатно патешествие низ историјата на еден од најпопуларните жанрови на музика, претставено преку њузфидот на Фејсбук. History of Rock from Ithaca

Прочитај повеќе

Website https://animeflix.nl: Watch Pokemon: Destiny Deoxys animeflix Episode Full anime online

4Anime: Valkyrie Drive: Mermaid anime episode 12 online free at https://4anime.biz watch anime

Website https://animedao.nl: Watch Fist of the North Star: The Souther Saga (Dub) animedao Episode Full watch anime

Website https://twistmoe.net: Watch Netsuzou Trap -NTR- twistmoe Episode 12 watch anime

Twitter: https://twitter.com/gogoanimelol

Experiment: https://experiment.com/users/animeflixnl