„Фитнес-селфи“ укажува на психолошки проблем

Новото истражување открива дека оној што постојано се фали со својот фитнес изглед и „лови“ лајкови и коментари, пати од многу голема доза на нарцисизам, односно психолошки проблем кога луѓето стекнуваат задоволство од самовосхит.

Прочитај повеќе

Website https://animeflix.nl: Watch Yuyushiki: Komarasetari, Komarasaretari animeflix Episode Full demon slayer animeflix

AnimeBee: Hit wo Nerae! Specials anime episode 4 online free at https://animebee.to anime

Website https://aniwatch.pro: Watch A Little Snow Fairy Sugar aniwatch Episode 24 watch anime free

Toward the Terra Episode Full

Ultimate-guitar: https://www.ultimate-guitar.com/u/gogoanimelol

Animeflixnl website2: http://animeflixnl.website2.me/