Зошто водата има рок на траење?

Флашираната вода се продава со рок на траење на амбалажата, но тоа не значи дека таа не е добра за пиење по истекот на означениот датум на шишето

Прочитај повеќе

Watch First Love Monster (Dub) Episode 12

Watch MD Geist II: Death Force Episode Full

Tennis no Ouji-sama: Another Story - Kako to Mirai no Message (https://animeflix.nl/m/NVJl) Episode 4

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

Question2answer: https://www.question2answer.org/qa/user/kissanimemx

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/gogoanimelol