10 најдобри песни кои освоиле Оскар

Ќе баталиме филмови, а ќе се потсетиме на песните што добиле оскар. Во пресрет на доделувањето на најпрестижните филмски награди

Прочитај повеќе

Метју МекКонахеј си “лапна” ОСКАР

Matthew McConaughey во Dallas Buyers Club Dallas Buyers Club [youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=U8utPuIFVnU[/youtube] Метју МекКонахеј си лапна ОСКАР и си одржа говор.

Прочитај повеќе

ОСКАР – КОМЕДИЈА

[fblike] АКО НЕ СТЕ ГО ГЛЕАЛЕ, ГЛЕЈТЕ ГО! Sylvester Stallone in Oscar [youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=wdqHmipO4ac[/youtube]

Прочитај повеќе

Watch Moeru! Oniisan (OVA) Episode 2

Website https://gogoanime.be: Watch Yowamushi Pedal gogoanime Episode 38 gogoanime25

Website https://twistmoe.net: Watch Karasu Tengu Kabuto: Ougon no Me no Kemono (Dub) twistmoe Episode Full teist moe

AnimeDao: Patalliro Saiyuuki! anime episode 26 online free at https://animedao.nl kissanime animedao

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/sjtr

Mapleprimes: https://www.mapleprimes.com/users/animeflixnl