Иницијатива наречена „вежбањето е лек“

Создадена нова иницијатива помеѓу медицинските и фитнес професионалците со цел да се зголемат можностите на пациентите да вежбаат под искусен надзор надополнет со извештаи што ќе бидат праќани на увид на лекар

Прочитај повеќе

‘Еднорог Жена‘ Има Закажано Операција За Отстранување На Рогот На Главата

[fblike] Една постара жена која живее во Кина стана позната како “еднорог жена”, затоа што има голем израсток кој никна

Прочитај повеќе

Ставете коцка мраз на оваа точка од вашата глава и бидете сведок на чудо

[fblike] Можеби никогаш не сте мислеле дека секојдневна употреба на коцки мраз може да му помогне на вашето тело за

Прочитај повеќе

GoGoAnime: Haganai: I don't have many friends NEXT (Dub) anime episode 12 online free at https://gogoanime.be haikyuu season 2 gogoanime

Animepahe: Iya na Kao sare nagara Opantsu Misete Moraitai 2 anime episode 6 online free at https://animepahe.cc online anime

AnimeFreak: Starmyu in Halloween anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreak bleach

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Patreon: https://www.patreon.com/user/animeflixnl

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/animefreak-ws