Подобро лежење отколку предолгото седење

Студиите покажале дека луѓето кои во просек гледале најмногу ТВ во текот од 8,5 години имале 61% поголем ризик од прерана смрт.

Прочитај повеќе

AnimeHeaven: Fate/stay night: Unlimited Blade Works - Prologue anime episode Full online free at https://animeheaven.pro sites like animeheaven

Watch Black Bullet: Tenchuu*Girls Episode Full-Raw

GoGoAnime: Riding Bean anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanim3

TwistMoe: Bungou Stray Dogs: Dead Apple anime episode Full online free at https://twistmoe.net teist moe

Bloggang: https://www.bloggang.com/mainblog.php?id=animeflixnl&month=23-06-2021&group=1&gblog=2

Myspace: https://myspace.com/animemx0