Пливањето и многубројните придобивки

Пливањето е еден од најпопуларните и најзабавните летни спортови. Тоа е одличен избор за да останете во форма или да ја добиете посакуваната тежина, да бидете поздрави, да се дружите.

Прочитај повеќе

УВ зрачење – сè што е потребно да знаете за да се заштитите

Дознајте повеќе за УВА и УВБ зраците и штетата што може да настане како резултат на овие зраци [dropcap]Л[/dropcap]етното сонце

Прочитај повеќе

AnimeDao animedao kissanime tv: Dr. Stone Episode 24

ANIMEFLIX anime: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (https://animeflix.nl/m/2dXY) Episode 12