Зависноста од „Фејсбук“ врз мозокот влијае како кокаин

И покрај тоа што поминувањето на време следејќи ги новостите на најпопуларната социјална мрежа се чини сосем безопасно, сепак, доколку дозволиме потребата да се најавиме на ФБ да започне да нè контролира, наместо ние неа, можеби треба да разбереме на кој начин оваа „потреба“ влијае врз нас и што точно се случува со сивата маса во нашите глави.

Прочитај повеќе

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Mobile Suit Gundam SEED Special Edition (Dub) (https://animetv.cc/m/dDEK) Episode 3

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://kissanime.mx: Watch Mobile Suit Gundam II: Soldiers of Sorrow kissanime Episode Full anime websites

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/gogoanimelol

Beatstars: https://www.beatstars.com/gogoanimelol/about