Кога сексот е најдобар?

Изненадувачки нови податоци откриваат дека најдобриот секс во животот допрва доаѓа!

Прочитај повеќе

Поголема чинија значи повеќе калории

Модерно е храната да се служи во големи чинии, сепак, во домашни услови потрудете се да ја избегнете оваа навика.

Прочитај повеќе

„Фитнес-селфи“ укажува на психолошки проблем

Новото истражување открива дека оној што постојано се фали со својот фитнес изглед и „лови“ лајкови и коментари, пати од многу голема доза на нарцисизам, односно психолошки проблем кога луѓето стекнуваат задоволство од самовосхит.

Прочитај повеќе

Ѕид ѕидосано, вар варосано,
а лечи дијабет тип 2. Што е тоа?

Според студијата која ја објави „American Journal of Clinical Nutrition“ јајцата можат да ве заштитат од дијабетес тип 2

Прочитај повеќе

AnimeHeaven: Maiden Rose anime episode 2 online free at https://animeheaven.pro one piece anime heaven

Website https://animeflv.uk: Watch After School Dice Club animeflv Episode 12 free anime

Website https://animefreak.ws: Watch X (Dub) animefreak Episode 24 animefreak one piece

ANIMEFLIX: Revolutionary Girl Utena (Dub) anime episode 39 online free at https://animeflix.nl animeflix dragon ball super

Myspace: https://myspace.com/animemx0

Scoop: https://www.scoop.it/u/gogoanimelol