Аларм за селфи

Во време кога селфи фотографиите се веќе секојдневен дел од комуникацијата, беше прашање на време кога ќе следат првите изуми поврзани со оваа практика.

Прочитај повеќе

Можеби оваа иновација е спас од авионски несреќи (Видео)

[fblike] Овој интересен концепт може да спаси многу животи од урнат авион. Кој ја сака оваа идеја !?

Прочитај повеќе

Watch Aldnoah.Zero (Dub) Episode 12

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Watch Ichigo Mashimaro Episode 0 (Dub) Episode Full

Wishlistr: https://www.wishlistr.com/profile/animefreakws

Scholar google: https://scholar.google.com/citations?hl=vi&authuser=5&user=WCYq8iwAAAAJ