Подобро лежење отколку предолгото седење

Студиите покажале дека луѓето кои во просек гледале најмногу ТВ во текот од 8,5 години имале 61% поголем ризик од прерана смрт.

Прочитај повеќе

AniWatch aniwatch: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 11

WCOStream black clover wcostream: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Cam-Nosub (https://wcostream.cc/m/L4xV/ep-1)