5 Јуни – Светски ден за заштита на животната средина

Денес, 5 јуни, светот ќе го одбележи денот на животната средина за да ја покрене свеста и да го сврти вниманието кон бројните еколошки проблеми во светот.

Прочитај повеќе

Џабе забраната на автомобили во Милано

Нивото на смог се покачи во Милано и покрај неодамнешната забрана за автомобили и останатите мерки за моторните возила. Според

Прочитај повеќе

TwistMoe: Minami Kamakura High School Girls Cycling Club anime episode 13 online free at https://twistmoe.net teist moe

AniWatch: Vampire Knight: Guilty anime episode 13 online free at https://aniwatch.pro watch anime dub

Animepahe: Ga-Rei-Zero (Dub) anime episode 12 online free at https://animepahe.cc animes online

Tottoko Hamtarou Movie 2: Ham-Ham Hamuuja! Maboroshi no Princess Episode Full

Animefreakws tumblr: https://animefreakws.tumblr.com/

Network changemakers: https://network.changemakers.com/profiles/106401427678513382854