Секс без обврски може да доведе до депресија (Видео)

Помладите луѓе кои се впуштаат во секс без обврски почесто може да ги почувствуваат симптомите на депресија, покажува една нова студија.

Прочитај повеќе

За женските љубовни предрасуди

Наместо да се опуштат и да уживаат со партнерот, поголемиот дел од жените го анализираат секој негов чекор и нормално, неретко носат

Прочитај повеќе

Упатство за употреба на вашата уста таму долу кај вашиот дечко

Дали жените или мажите се поголеми љубители на оралниот секс, сѐ уште не е констатиран точен одговор, но вистината е дека

Прочитај повеќе

Да, и жените имаат сексуални фантазии!

Во 1973 година се верувало дека само мажите имаат сексуални фантазии. Но, многу работи се променети од тогаш па до

Прочитај повеќе

70 мисли кои и минуваат низ главата на секоја девојка кога бикини сезоната е на праг

Дали ви звучи обесхрабрувачки моментот кога ќе сфатите дека летото пристигнува…? Можеби и ви изгледа далеку, но девојките знаат дека

Прочитај повеќе

11 проблеми кои ги мачат жените со големи гради кога станува збор за фамозното второ копче на кошулата

Jerry Seinfeld малку истражувал за тоа фамозно второ копче на кошулата и рекол: “Второто копче на кошулата буквално ја прави

Прочитај повеќе

Што постари тоа, поубави!

Денешната младина опседната со културата на живеење, секогаш е под притисок да отиде под нож, ласер, игла-или пак да ги

Прочитај повеќе

AnimeFLV: Yama no Susume: Kabe tte Kowakunai no? anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime stream

Watch Girls' Frontline Episode 24

Spring Comes to Ponsuke (https://animebee.to/m/q2gk) Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch Turning Mecard (Dub) animeheaven Episode 52 animes online

Cutoutandkeep: https://www.cutoutandkeep.net/users/kissanimemx

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/gogoanimelol/