Почина диригентот Саша Николовски-Ѓумар

На 50-годишна возраст, денеска почина Саша Николовски-Ѓумар, еден од најдобрите македонските диригенти Тој беше роден во Битола во 1966 година.

Прочитај повеќе

AnimeFreak anime freak: Watch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 7

AnimeHeaven animeheaveneu: Watch Dragon Ball Z (Dub) Episode 247